Risinājumi | Grīda uz grunts

Grīda uz grunts

Ierīkojot grīdas uz grunts, īpaši svarīga ir siltumizolācijas izturība pret tvaika difūziju un ilgtermiņa spiedes pretestība. Finnfoam loksnes atbilst visām prasībām, kas tiek izvirzītas grīdu un grunts izolācijai.

Finnfoam lokšņu priekšrocības:

  • zema ūdens absorbcija;
  • liela izturība;
  • augstas kvalitātes siltumizolācija no Somijas.
Apraksts
grindys_ant_grunto.jpg
1. Finnfoam FL-300 loksne; 2. Finnfoam DRAIN loksne; 3. Sablīvētas grants vai šķembu kārta; 4. Grīdas apsildes caurules; 5. Armēts betons; 6. Grīdas segums.
Pati efektīvākā ─ sausa konstrukcija

Ierīkojot grīdas uz grunts un izmantojot stingrās un mitrumizturīgās Finnfoam loksnes, tiek nodrošināts, ka mājā būs silts visā ēkas ekspluatācijas periodā, un tiek minimizēta defektu rašanās iespēja.

Izolācijas loksnes visā platumā balstās uz grunts, kurā vienmēr ir 100% mitrums, tāpēc tām ir jābūt augstai mitrumizturībai. Sakarā ar ūdens tvaika plūsmu no grunts uz konstrukcijām, svarīgākā ir izolācijas materiālu izturība pret tvaiku difūziju. Sildot ēku, daļa siltuma nonāk gruntī (tas ir īpaši aktuāli, ja ir apsildāmās grīdas), un grunts temperatūra paaugstinās, palielinādama no grunts plūstošā tvaika iekļūšanu grīdas konstrukcijā. Jo vairāk mitruma iekļūst grīdas konstrukcijā, jo lielāki siltuma zudumi veidojas mitro konstrukcijas materiālu (izolācijas, betona u. c.) dēļ. Finnfoam loksnes difūzā veidā uzsūc mazāk nekā 1% mitruma, tāpēc termoizolācijas īpašības praktiski nemainās.

Montāža

Ēku grīdu termoizolācijas kārtu var veidot no vienas vai vairākām Finnfoam termoizolācijas lokšņu kārtām, virs sablīvētas un izlīdzinātas 100-150 mm šķembu vai grants kārtas. Lokšņu montāža ir jāsāk no tālākās malas. Ja termoizolācijas kārtu veido no vienas lokšņu rindas, ieteicams izmantot Finnfoam loksnes ar frēzētām malām (FL, FK). Ja termoizolācijas kārtu veido no vairākām Finnfoam lokšņu kārtām, to savienojuma šuvju vietas nedrīkst sakrist. Attālumam starp kārtu šuvēm vajadzētu būt ≥ 200 mm. Lokšņu savienojuma vietās radušās plaisas ieteicams aizpildīt ar montāžas putām vai atgriezumu strēmelēm.

Lai ekstrudētājā putu polistirolā vai tā savienojuma vietās no augšpuses neiekļūtu betons vai java, siltumizolācija no augšpuses ir jānorobežo ar atdalošu kārtu. Atdalošajai kārtai var izmantot īpašu papīru, ģeotekstilu vai citu tamlīdzīgu materiālu. Atdalošajai kārtai nedrīkst izmantot polietilēna plēvi (PE) vai citu gaisa necaurlaidīgu materiālu, jo tā traucē iztvaikot mitrumam no apakšējām kārtām.

Uz atdalošās kārtas veido stiegrojumu, apsildāmās grīdas caurules un citas komunikācijas, bet visa konstrukcija uzlejama ar betonu. Kad betons izžūst, tiek ierīkota augšējā ekspluatācijas kārta.

CAD rasējumi

Attēli

Virsraksts

Lejupielādēt PDF

Lejupielādēt DWG

Apsildāmo grīdu virs grunts siltināšanas detaļa
Vēdināmo grīdu virs grunts siltināšanas detaļa
Mitru telpu grīdu virs grunts siltināšanas detaļa
Lielas slodzes nesošo grīdu virs grunts siltināšanas detaļa
Pasīvā nama grīdu virs grunts siltināšanas detaļa
Grīdu virs grunts siltināšanas detaļa

Ieteicamie izstrādājumi

Grīdas izolācija un siltināšana

Valoda